Archiwum - Aktualności Gimnazjum

20 czerwca 2017 16:25

LITERACKIE ŻYWE OBRAZY

19 czerwca uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego: pani Renaty Konarskiej i pana Janusz Gaika  przygotowali scenki prezentujące żywe obrazy związane z tekstami literatury dla młodzieży. Była to druga tego typu propozycja artystyczno – edukacyjna zorganizowana przez bibliotekę w naszej szkole. Wśród przedstawionych  żywych obrazów  można było zobaczyć prezentację  „Iliady”, „Balladyny”, „Dziadów”, „Miasta44”. Warto podkreślić celowe wykorzystanie strojów, rekwizytów, gestów, mimiki oraz zdolności pantomimicznych w prezentowanych scenkach.

Dziękujemy uczniom za ciekawe prezentacje, gratulujemy inwencji i zapraszamy za rok na trzecią edycję literackich obrazów.

Bernadetta Gaik