Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

16 czerwca 2017 08:31

MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA

13 czerwca 2017 r. spotkali się miłośnicy książek i czytania na III edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dla klas I - III „Czytam, bo lubię, czytam, bo potrafię.” Imprezę zorganizowała Biblioteką Zespołu Szkół w Marcinowicach we współpracy  z Gminną Biblioteką Publiczną w Marcinowicach. W konkursie uczestniczyło 12  wykonawców ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i naszej szkoły, którzy mieli za zadanie z wybranej, ulubionej przez siebie książki przeczytać ok. 5 min. fragment tak, aby ukazać kunszt pięknego posługiwania się słowem. Główny cel przedsięwzięcia to promocja czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, oraz popularyzacja literatury dziecięcej.  Jury, zgodnie z regulaminem, wyłoniło zwycięzców.

Nagrody otrzymali:

• na poziomie klas pierwszych:

Karol Tadrzak  ze Szkoły Podstawowej w  Marcinowicach

• na poziomie klas drugich:

Julia Kochan  ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

• na poziomie klas trzecich:

Szymon Manijak ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach

Przyznano też wyróżnienia uczniom: Klaudii Cejnóg, Martynie Dudzicz, KlaudiiWoźnej

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną i gorące brawa od publiczności, Niestety, jak przystało na konkurs, nie każdy mógł zwyciężyć, dlatego organizatorzy  nie zapomnieli o pozostałych uczestnikach, którzy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również coś do poczytania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i zapraszamy za rok.

Bernadetta Gaik