Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

16 czerwca 2017 08:26

NAJŁADNIEJSZE DZIENNICZKI WYBRANE

W ostatnim miesiącu nauki szkolnej rozstrzygnięto szkolny  konkurs „Najlepszy czytelnik klas I – III”. Jego celem było zachęcenie dzieci do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, promocja czytelnictwa,  wyrabianie nawyku stałej lektury.  Chętni uczniowie  od listopada do maja systematycznie prowadzili Dzienniczki Przeczytanych Książek. Konkurs rozstrzygnięto na podstawie aktywności czytelniczej uczestników, ilości wypełnionych kart oraz estetyki wykonania Dzienniczka Przeczytanych Książek w trzech poziomach wiekowych. Powołana przez organizatora komisja miała trudne zadanie, by wybrać najładniejsze, najciekawsze, bowiem dzieci, czasami przy wsparciu Rodziców, Opiekunów, wykazały się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością.

Oto laureaci:

na poziomie klas pierwszych:

Maja Migo

na poziomie klas drugich:

Weronika Nosek, Zuzanna Olchowa, , Julia Lipka, Alan Papazisis, Kornelia Zięba, Nikodem Kępa,  Maja Żygadło, Sonia Haręza

na poziomie klas trzecich:

Amelia Pawlik , Kornel Kuczyński, Antoni Drabik, Julia Rudlicka

Wszyscy uczestnicy oraz laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez dyrektora Zespołu Szkół w Marcinowicach pana Kazimierza Misia.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę z książkami!

Organizatorzy konkursu:

K. Kosałka, A. Pierchorowicz – Pilarska, B. Gaik