Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

13 czerwca 2017 18:12

„BO WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA…”

To  już 11 raz z rzędu nasi uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi świętowali połączone trzy rodzinne święta: Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka podczas XI Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Panią Jolantę Woszczyk. Uroczystość rozpoczęła się 9 czerwca 2017 roku o godzinie 16.00, kiedy to wszystkich gości - mieszkańców Gminy Marcinowice - powitały uroczyście: wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach - Pani Violetta Magier i wicedyrektor Gimnazjum w Marcinowicach - Pani Beata Golczewska. Gościem honorowym na naszej imprezie był Wójt Gminy Marcinowice - PanWładysław Gołębiowski. Piknik prowadzili konferansjerzy- uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej: Natalia Richtscheid, Karolina Fałat i Maksym Sznajder.

Na początku  uczniowie zaprezentowali swój talent wokalny w Koncercie Życzeń dla Rodziców , prowadzonym przez Kornela Kuczyńskiego i Martę Ryżak. Następnie rozpoczęły się trzy konkursy: plastyczny, sportowy i muzyczny- Mini Playback Show, za udział w których zwycięzcy zostali nagrodzeni przez Jury dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami. Nie brakowało też innych atrakcji, takich jak loteria fantowa, malowanie twarzy, gra na starych komputerach- eksponatach Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach i zwiedzanie wozu strażackiego, przy którym można było zrobić sobie pamiątkową fotografię.  Wielkim powodzeniem cieszyła się „fontanna wodna” stworzona przez strażaków. Była też okazja do nauczenia się udzielania pierwszej pomocy.

Tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania organizatorki pikniku, pracowników szkoły, rodziców i sponsorów  uroczystości.

Słoneczna pogoda, piękne i kolorowe dekoracje, radosny nastrój wszystkich obecnych  i dobra zabawa przyczyniły się do tego, że wszyscy zintegrowali się ze sobą i miło spędzili czas.

Grażyna Synowska