Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

13 czerwca 2017 18:05

PRZEDSZKOLAKI Z MARCINOWIC NA XI GMINNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ W PSZENNIE

6 czerwca 2017r. na terenie Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie odbyła się Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków, na którą zaprosiła nas Dyrektor  Przedszkola Pani Ewa Wasilenia. Do rywalizacji stanęło łącznie 8 drużyn, które reprezentowały Witoszów Dolny, Lutomię Dolną, Pszenno, Grodziszcze, Mokrzeszów i Marcinowice. Po pięknych występach przedszkolnych cheerleaderek był czas na rozgrzewkę, którą poprowadził sportowiec  Pan Franciszek Jowik. 5-osobowe drużyny brały udział w następujących konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta drużyn, skoki w dal z miejsca, strzały do pustej bramki, rzut małą piłką lekarską w dal, skoki w workach, rzuty woreczkami do hula –hop, slalom na czas z piłka lekarską. Dzieci świetnie się bawiły oraz przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji. Przywiozły puchar, zestaw gier planszowych, dyplom oraz słodki poczęstunek.

Reprezentantami naszej drużyny byli: Julia Bobela, Zuzanna Józefiak, Amelia Jarzyna, Mateusz Copija i Krystian Spyrka.

Opiekunem drużyny była Pani Monika Sordyl.

Tekst: M. Sordyl