Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

05 grudnia 2016 15:22

ŚWIĄTECZNA GEO - ZABAWA

Święta zbliżają się wielkimi krokami i mimo, iż aura za oknem wcale zimowa nie jest, to w Szkole Podstawowej w Marcinowicach nastroje świąteczne już dopisują. We wtorek 29 listopada 2016 r. kolejny raz odbyły się warsztaty dla uczniów klas 0 – III, prowadzone przez zespół Geo – zabawy. W uszach rozbrzmiewały kolędy, a po szkolnych korytarzach wyczuwało się zapach pomarańczy i goździków, z których dzieci wykonywały świąteczne dekoracje.  Najmłodsi uczniowie mieli podczas warsztatów pełne ręce roboty, gdyż organizatorzy przygotowali dla nich wiele zadań do wykonania. Lukrowanie pierników to nie lada wyzwanie, podobnie jak malowanie orzeszków oraz gipsowych świątecznych figurek. Zdolności plastyczne dzieci rozwijały wykonując papierowe choinki, a talent literacki był potrzebny do napisania listu do Świętego Mikołaja. Ze wszystkimi zadaniami nasi najmłodsi uczniowie poradzili sobie znakomicie. Zabawa była przednia. Teraz z niecierpliwością czekamy na wizytę Mikołaja oraz Święta i oczywiście na kolejne spotkanie z Geo – zabawą.

Tekst:  Sylwia Jastrzębska