Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

28 listopada 2016 16:08

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia.  W salach grup przedszkolnych zrobiło się przytulnie dzięki ogromnej ilości pluszaków, które przybyły w dniu dzisiejszym na zajęcia razem ze swoimi właścicielami. Nauczycielki Sylwia Jastrzębska i Monika Sordyl przygotowały dla dzieci wiele misiowych atrakcji. Na początku dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Następnie wysłuchały czytanej przez panią bibliotekarkę - Bernadettę Gaik fragmentów bajki „Miś Uszatek” oraz rozpoznawały najbardziej popularne bajkowe misie.  Miały także okazję sprawdzić się w wielu misiowych konkurencjach. Były między innymi: turniej wiedzy przyrodniczej o niedźwiedziach, konkurs na najszybsze zjedzenie miodu, konkurs sprawnościowy polegający na przenoszeniu patyczków rękawicą kuchenną, układanie puzzli na czas oraz zajęcia plastyczne. W przerwach między zadaniami dzieci tańczyły misiowe tańce ze swoimi maskotkami. Na zakończenie każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie w misiowej fotobudce i otrzymało pamiątkowy dyplom. Misiowe święto, to dzień, który będziemy długo wspominali.

Tekst: Sylwia Jastrzębska