Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

23 listopada 2016 21:29

WYCIECZKA KLASY IB I IIC

18 listopada 2016 r. uczniowie klasy Ib i IIc uczestniczyli w wycieczce szkolnej do ExploraPark – Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Opiekę nad dziećmi sprawowało dwóch rodziców: p.Anna Haręza i p.Kamila Migo oraz nauczyciele Anna Bożek i Agnieszka Pierchorowicz-Pilarska. Nauczyciel-animator objaśnił pojęcia i przygotował grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. W zwiedzaniu cały czas towarzyszyli pracownicy Centrum, którzy podsuwali zadania, dopasowując do poziomu wiedzy i umiejętności, a w razie problemów naprowadzali na rozwiązanie. Wszystko po to, aby kontakt z królową nauk był przyjemnością dla wszystkich. Dzieci całkowicie pochłonęły tory kulek – drewniane konstrukcje, które po zmontowaniu dają różne tory dla kulek; modele geometryczne brył z ogromnej ilości magnetycznych figur/klocków; układanie mozaik i rozwiazywanie łamigłówek, odbicia zwierciadlane. Fani współczesnych technologii mogli korzystać z kilku stanowisk z grami matematycznymi oraz Kinect Box. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w lekcji „Mozaiki i parkietaże”. Można je układać z elementów zrobionych z tworzyw sztucznych w bardzo atrakcyjnych formach. Uczniowie, w atmosferze zabawy i nauki spędzili czas, korzystając z zaproponowanych na wystawie eksponatów. Dzięki zajęciom pojęli, że nauka i technika jest integralną częścią codzienności, a matematyka jest atrakcyjną dziedziną nauki.

Kierownik wycieczki: Agnieszka Pierchorowicz-Pilarska