Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

17 listopada 2016 20:20

WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO EXPLORAPARK – PARKU NAUKI I TECHNIKI W WAŁBRZYCHU

10 listopada 2016 r. uczniowie klas 2a i  2b  pod opieką  nauczycielek: Janiny Hliwy, Katarzyny Kosałki oraz rodziców: p.Joanny Nosek i p.Agnieszki Olchowej wybrali się na wycieczkę do  ExploraPark – Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Dzieci podczas dwugodzinnego pobytu w  pięknych salach edukacyjnych, w sposób praktyczny, poprzez zabawę,  poznawały świat fizyki i matematyki. Samodzielnie oraz wspólnie z dorosłymi korzystały z urządzeń i zabawek interaktywnych, manipulowały przy modelach, układały mozaiki, tworzyły budowle i konstrukcje, eksperymentowały. Z dużym zainteresowaniem obejrzały przygotowaną przez nauczyciela-animatora prezentację na temat: Mozaiki i parkietaże”. Poznały różne rodzaje mozaik, zapoznały się z konstrukcją niektórych ornamentów mozaikowych. Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki i bogatsi w nowe doświadczenia. Wizyta w ExploraPark  pozostawi w dzieciach niezapomniane wrażenia.

Janina  Hliwa