Archiwum - Aktualności Szkoła Podstawowa

14 listopada 2016 13:22

Z WIZYTĄ W PANORAMIE RACŁAWICKIEJ

08.11.2016 roku klasy IIIa i IIIb SP w Marcinowicach odbyły wycieczkę do Panoramy Racławickiej we Wrocławiu, którą zorganizowała P. Alicja Śliwkiewicz. Wzięło w niej udział 32 dzieci oraz panie opiekunki: Barbara Jaskulska, Paulina Robak i Marzena Jendrasiewicz. Wycieczka tematycznie wiązała się z poznawaniem przez uczniów dziejów Polski oraz narodu polskiego i była nawiązaniem do zbliżającego się Święta Niepodległości. Wizyta w rotundzie poprzedzona była wprowadzeniem do tematu, które z dziećmi przeprowadziła kierowniczka wycieczki. Kiedy grupa znalazła się na platformie Panoramy Racławickiej, z  wielkim zaciekawieniem obserwowała ogromne malowidło i wsłuchiwała się w komentarz przewodnika. Potem wielu uczestników ustawiło się w kolejce, aby kupić sobie pamiątkę. Na koniec zwiedzający  jeszcze oglądali mini rotundę, gdzie mogli zobaczyć makietę pola walki Polaków i Rosjan. Następnie wszyscy udali  się do Muzeum Narodowego  na II piętro, gdzie  mogli podziwiać obrazy przedstawiające portrety i pejzaże oraz rzeźby, monety oraz inne przedmioty codziennego użytku z okresu XVII – XIX wieku. W drodze powrotnej  odbył się konkurs wiedzy, w którym uczestniczyło 14 uczniów. Dziewięcioro udzieliło prawidłowej odpowiedzi. Zwycięzcą tego konkursu został Michał Mytkowski. Wycieczka wywarła na dzieciach duże wrażenie, co odzwierciedlają  prace plastyczne zamieszczone na wystawie.

Tekst: Alicja Śliwkiewicz