19 czerwca 2017 17:53

AKCJA „MY NIE GRYZIEMY” – ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W MARCINOWICACH

W dniach od 12-14 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Marcinowicach zaparkował ogromny amerykański  truck. Fundacja Ewy Naworol edukuje dzieci w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy oraz zachowań w stosunku do zwierząt. Nasi uczniowie wzięli udział w akcji „My nie gryziemy”. W specjalnej multimedialnej sali odbywały się zajęcia edukacyjne z zakresu:

- bezpiecznej i prawidłowej komunikacji z psem,

- odpowiednich zachowań w przypadku ataku psa,

- prawidłowych zachowań w towarzystwie obcych i znajomych psów,

- świadomego karmienia psa i kota,

- obowiązków jakie się wiążą z posiadaniem psa: sprzątanie, pielęgnacja, wyprowadzanie, odpowiedzialne wychowanie,

- prewencji pogryzień.

Uczniowie obcowali ze zwierzętami pod okiem instruktorów i opiekunów. Poznawali wszystkie zasady, aby lepiej zrozumieć z psi język oraz jak dbać o swoje i innych bezpieczeństwo.

Barbara Jaskulska

Moniak Sordyl