08 maja 2017 12:55

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

Dnia 28 kwietnia 2017 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Marcinowicach odbył się apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie szkoły zgromadzili się na uroczystości, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie. Uroczystość odbyła się pod hasłem ,,OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ”. Na początku odśpiewano hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Uczniowie przedstawili scenkę dotyczącą powstania Konstytucji, odśpiewali patriotyczne pieśni, a także recytowali wiersze o ojczyźnie.  Akademia o powstaniu Konstytucji 3 Maja wzbogaciła wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za przybycie i czynny udział w uroczystości.

Apel został przygotowany przez Panią  Małgorzatę Rogowską i Panią  Edytę Migo.