02 grudnia 2019 14:21 | Aktualności

ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW

Pod hasłem ZLOT MŁODYCH PROGRAMISTÓW w dniach 25 i 26 listopada odbyły się dwa spotkania warsztatowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. Uczniowie biorący udział w projekcie „Kod do przyszłości” mieli kolejną okazję do zgłębiania tajników kodowania. Wśród bogatej oferty programowanych gier, zabaw i zabawek,  szczególną uwagę wzbudziły roboty najnowszej generacji, które można personalizować. Dzieci bawiły się, programując działanie robotów oraz ćwicząc przy tej okazji umiejętności i pojęcia matematyczne, informatyczne i techniczne. Czas zajęć upłynął w wesołej i twórczej atmosferze.

S. Jastrzębska