25 listopada 2019 18:24 | Aktualności

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „SZLAKIEM ZAMKÓW PIASTOWSKICH”

15 listopada 2019 klasy piąte brały udział w innowacji pedagogicznej „Szlakiem zamków piastowskich- Książ”, w ramach której zwiedziły zamek Książ oraz stadninę koni. Piątek okazał się superaktywnym wyczerpującym dniem. Atrakcyjną dla dzieci formą było wcielenie się w rolę przewodników dostarczających informacji na temat legend zamku Książ, walorów  przyrodniczych Książa, historii zamku, jego właścicieli a przede wszystkim księżniczki Daisy. Uczniowie poszukiwali również  kotów zamku Książ. Wszystko to robili, aby stworzyć album i nagrywać, aby udokumentować naszą niezwykłą wycieczkę. Skorzystaliśmy również z  fachowej pomocy przewodników. W zamku pani w baśniowy sposób wprowadziła nas w klimat czasów Hochbergów, dzięki umiejętności pięknego opowiadania. Większość dziewczynek zauroczyła historia pereł księżniczki Daisy. Do stadniny dotarliśmy pięknym starym parkiem. Tu obejrzeliśmy zabytkowy budynek stajni, stare bryczki, powozy, padok oraz konie różnych maści i ras. Dziękujemy uczniom  klas piątych oraz mamie  Zuzanny Olchowej – Pani Agnieszce za zaangażowanie w naszą innowację, której ostateczny rezultat obejrzymy już wkrótce.

To była dobra lekcja biologii, historii i języka polskiego.

Wychowawcy klas piątych