25 listopada 2019 18:14 | Aktualności

DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI ORAZ PRAW DZIECKA U BIEDRONEK

W tym tygodniu dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej „Biedronki” obchodziły Dzień Życzliwości i Tolerancji oraz Dzień Praw Dziecka. Dowiedziały się o prawach dziecka (na podstawie wiersza Marcina Brykczyńskiego). Każde dziecko dostało obrazek z jednym prawem i miało przekazać grupie, jakie ma prawo. Dla dzieci zostały przygotowane ciekawe zabawy celem pokazania przedszkolakom, iż mają swoje prawa, m.in. prawo do zabawy, do nauki, do imienia, do życia w rodzinie, do szacunku. W czwartek natomiast były  uśmiechy i pozdrowienia. Podczas przerwy wraz z kl. II a wymieniły między sobą pozdrowienia, wykonane przez siebie serduszka oraz miłe słówka, a w klasie podczas zabaw ruchowych witały się i pozdrawiały w przeróżne sposoby, tańczyły przy muzyce „Podajmy sobie ręce”. Starały się używać,  jak najwięcej razy magicznych słów: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” po nauce wierszyka „Trzy magiczne słowa”. Opowiadały o swoich przyjaźniach. Określały  jaki powinien być przyjaciel? Z tej okazji wykonały też prace plastyczne „Kwiat Przyjaźni” oraz „Wszyscy jesteśmy równi” przypieczętowując swoją rączką prawdziwość tego stwierdzenia.

Milena Dworniczak