15 listopada 2019 22:34 | Aktualności

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA

Dnia 14.11.2019 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z kl.II a odbyły wycieczkę do Stacji Nadleśnictwa w Świdnicy. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań dzieci pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Dzieci spotkały się z Panią Moniką – Starszym Specjalistą Służby Leśnej ds. edukacji leśnej i miłośniczką przyrody, która oprowadziła ich po największej atrakcji - jaskini nietoperzy. Można było w niej zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków. Następnie brały aktywny udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobywały informację na temat mieszkańców lasu. W sali edukacyjnej mogły obejrzeć ekspozycję różnych leśnych zwierząt, dotknąć ich futra oraz  zrzucone poroża. Na zakończenie wszyscy otrzymali drewniane krążki, z których mieli samodzielnie wykonać medal „miłośnika przyrody”. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy z życia nietoperzy i zwierząt leśnych. Wszystkie wracały do domów pełne wrażeń, doskonałych humorów i bogatsze w wiedzę przyrodniczą.

Za ciekawą lekcję przyrody dziękujemy bardzo Pani Monice Drozdowskiej.