15 listopada 2019 11:24 | Aktualności

RODZINNA GRA TERENOWA W MARCINOWICACH

14 listopada w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyła się Rodzinna Gra Terenowa „Niepodległa”. Wzięło w niej udział ponad 50 osób: uczniowie, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Marcinowice pan Stanisław Leń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach pan Dawid Sobczyk, radni Gminy Marcinowice: pani Bożena Lema, pani Stanisława Gerus, pan Władysław Bielecki. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości obok takich wydarzeń jak Marcinowicki Turniej Listopadowy oraz „Szkoła do hymnu”. Uczestnicy zorganizowani w rodzinne zespoły zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi historii Polski z cyklu „co każdy Polak o swoim kraju wiedzieć powinien”. Nie brakowało atrakcji, a jedną z nich był brak światła, więc zawodnicy poruszali się po szkole w ciemnościach rozświetlanych światłem latarek. Zadania nie były łatwe, ale większość uczestników poprawnie  zdała ten nietypowy egzamin na przysłowiową piątkę. Na zmęczonych czekał poczęstunek. Nagrody – vouchery do kina otrzymały dzieci ze zwycięskich drużyn: Maciej Błoński, Zuzanna i Natalia Józefiak oraz Natalia i Wojciech Szustka, pozostali  pamiątkowe medale, które wręczył  wójt gminy Marcinowice pan S. Leń oraz dyrekcja szkoły pani Beata Golczewska i pani Renata Konarska. Grę zakończyło spotkanie przy obelisku poświęconym polskiemu pilotowi Franciszkowi Żwirce, gdzie zapalono znicz i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Dyrekcja szkoły dziękuje państwu Gaikom za organizację Imprezy. Podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli i pracowników, rodziców, którzy pomogli i uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Szczególne podziękowania składamy właścicielom firmy „Darvit” za przekazanie wędlin na poczęstunek.