07 października 2019 10:47 | Aktualności

MIŚ MARCINEK U BIEDRONEK

W piątek 4 października  w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania grupę Biedronek odwiedziła nasza Pani bibliotekarka, Pani Gaik z Misiem Marcinkiem.  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadanie o przygodach małej myszki, o czym świadczyły odpowiedzi na zadawane pytania.

Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Zachęcamy rodziców, dziadków, rodzeństwo do głośnego czytania dzieciom w domu, aby też między innymi wzmocnić więź między starszymi, a dzieckiem. W tym celu nasz miś Marcinek powędrował do domu pierwszego przedszkolaka.

Biedronki pierwsze spotkanie  z  panią  bibliotekarką  i rozmowę  na   temat   zalet   korzystania   z biblioteki oraz zachęcanie  ich  do korzystania  z  dziecięcego księgozbioru zrealizowały już  we wrześniu. Wtedy to przyznały, że bardzo lubią słuchać czytane przez dorosłych baśnie, bajki, opowiadania…

4 października przedszkolaki obchodziły również Dzień Uśmiechniętej Buźki. „Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – to hasło towarzyszyło nam przez cały dzień w trakcie wspólnych zabaw, podczas których najmłodsi uczyli się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. Dzieci dostały w ten dzień ordery Uśmiechniętej Buzi. Niech uśmiech towarzyszy nam przez cały rok!

Mielena Dworniczak