06 października 2019 18:23 | Aktualności

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA JUŻ ZA NAMI

4 października 2019 roku upłynął w naszej szkole pod znakiem tabliczki mnożenia, młodsi sprawdzali jak starsi tabliczkę mnożenia znają. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci włączyli się w akcję „oswajania matematyki”. W szkole i w Urzędzie Gminy w Marcinowicach pojawiły się Patrole Egzaminacyjne, które przeprowadzały egzaminy z tabliczki mnożenia. Egzaminatorzy, którymi byli uczniowie klas piątych: Weronika Nosek, Laura Paszkowska, Alan Papazisis, Kornelia Zięba, Julia Lipka, Nikodem Kępa, Natalia Milnerowicz, Zuzanna Ludkowska, Wojciech Olchowy, Kacper Felusiak, Stanisław Kowalewski i Natalia Urbaniak, przepytali wszystkich uczniów klas IV – VIII oraz osoby dorosłe, które nie bały się przystąpić do egzaminu. Egzaminatorzy odwiedzili również klasę III, której uczniowie bardzo chętnie sprawdzili swoje umiejętności. Sporo emocji czekało również na chętnych uczniów w czasie przerw. Każdy mógł sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia grając w KABUM, układając Tabliczkową Wieżę na czas i zamykając Kwadraty.  W tych konkurencjach tryumfowali Paweł Łabędź, Maja Żygadło, Dawid Majewski, Martyna Dworniczak, Alan Pucyk, Kacper Paściak oraz Pani Dyrektor Beata Golczewska. Egzamin pomyślnie zadało 72 uczniów oraz 20 dorosłych i to właśnie oni otrzymali w tym roku certyfikat oraz tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA”. Serdecznie gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia, ale również odwagi.

Nad całą akcją czuwały koordynatorki p. Magdalena Horodyska-Garbiec oraz p. Edyta Weryńska. W pomoc włączyła się również p. Marta Borczon, która opiekowała się Patrolem w Urzędzie Gminy, za co bardzo jej dziękujemy.

IX Dzień Tabliczki Mnożenia za nami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się, aby wspólnie bawić się matematyką, bo przecież tytuł EKSPERTA może zdobyć każdy z nas.

Magdalena Horodyska-Garbiec