02 października 2019 19:09 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

02 października oddziały przedszkolne i klasy I odwiedził Pan policjant z Posterunku Policji w Marcinowicach, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym; zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji  gdy nie ma chodnika oraz przypomniał najważniejszy numer alarmowy, pod który trzeba dzwonić w sytuacjach niebezpiecznych. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i konieczność przewożenia małych dzieci w fotelikach. Przypominał również o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza po zmroku, żeby być lepiej widocznym.

Podczas wizyty Pan policjant mówił jeszcze o bezpieczeństwie w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą. Dzieci  dzieliły  się swoimi doświadczeniami, zadawały pytania. Największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie policyjnego radiowozu. Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wygląda w środku, usłyszeć syrenę policyjną i zobaczyć system ostrzegania świetlnego. Na koniec wszyscy otrzymali od naszego gościa słodkie upominki.

Dziękujemy Panu policjantowi Piotrowi Królowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami i za przekazaną wiedzę.