02 października 2019 12:54 | Aktualności

UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ

Uczniowie klasy II B w ramach Projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” realizowanego ze środków Funduszu  Zajęć  Sportowych dla Uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pod czujnym okiem instruktorów,  rozpoczęli naukę pływania. Program przewiduje 10 zajęć na basenie po 90 minut, w terminie od 24.09.2019 do 26.11.2019 roku. Dzieci korzystają z wyjazdów do Parku Wodnego ”Aquarius” w Bielawie.  Jest to dla nich nie tylko szczególna lekcja wychowania fizycznego, ale też edukacja i sprawdzian w zakresie kultury korzystania z miejsc publicznych, umiejętności samoobsługowych, zachowań prozdrowotnych i społecznych.

Tekst: A. Śliwkiewicz