16 czerwca 2019 17:13 | Aktualności

WYCIECZKA DO ZŁOTEGO STOKU

Podczas wyjazdu uczniowie klas  II a i III a, III b zwiedzili Kopalnię Złota oraz Średniowieczną Osadę Górniczą. W osadzie uczniowie poznali średniowieczne urządzenia kopalniane. Na własnej  skórze mogli przekonać się, że praca w kopalni w dawnych czasach nie była łatwa. Przewodnik zapoznał dzieci z historią kopalni oraz opowiedział legendy z nią związane. Następnie uczestników czekał spacer „Chodnikiem Śmierci”, w którym bardzo atrakcyjne było spotkanie z Gnomem. Kolejnym punktem wycieczki była piesza wędrówka do „Sztolni Czarnej”, w której znajduje się   jedyny w Polsce podziemny wodospad.

Dodatkowymi atrakcjami było uczestnictwo w pokazie odlewania sztabki złota oraz pokazie bicia złotych monet. Ponadto wszyscy uczestnicy wycieczki mogli wcielić się w rolę poszukiwacza cennego kruszcu i przy pomocy specjalnego sprzętu płukać złoto. Wypłukane drobinki złota znalazca zabierał do domu. Na zakończenie zabawy dzieci dostały certyfikaty poszukiwacza złota.

Sylwia Jastrzębska