07 czerwca 2019 12:58 | Aktualności

Friends przez granicę

24 maja w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbyło się video spotkanie pomiędzy klasą 5 b a uczniami ze Novovolynsk school № 2, Novovolynsk, Ukraina. Spotkanie było zorganizowane przez panie Angelikę Surosz i Natalię Savchuk. Cała lekcja odbyła się za pośrednictwem platformy E-TWINNING.

Uczniowie klasy 5b od kilku dni przygotowywali się do lekcji: robili plakaty, wysłaliśmy list i pocztówkę.  Dzięki spotkaniu uczniowie klasy 5b mogli poznać swoich rówieśników, usłyszeć jak się uczy języka polskiego na Ukrainie, jak spędzają wakacje, skąd pochodzą, czym się interesują.  Spotkaniu bacznie przypatrywały się pani dyrektor Beata Golczewska i Renata Konarska.  Obie strony wyraziły chęć dalszej współpracy w przyszłym roku szkolnym.

Angelika Surosz