07 czerwca 2019 12:48 | Aktualności

"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH" - SPOTKANIE AUTORSKIE

6 czerwca w ramach akcji „Z książką na walizkach” odbyło się spotkanie z Agnieszką Frączek- autorką opowiadań, wierszy i rymowanek dla dzieci. Imprezę zawdzięczamy wieloletniej współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych oraz uczestnicy gminnego konkursu plastycznego „Mój mistrz literatury” oraz zaproszeni. Wśród nich był dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Dawid Sobczyk, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Strzelcach. Podczas spotkania pani Agnieszka ciekawie opowiadała o warsztacie pracy pisarza, o tym skąd czerpie pomysły do swoich utworów. Dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami pani Frączek o kulisach powstawania książek. Pisarka ilustrowała swe opowieści fragmentami utworów, przytaczała ciekawie przykłady często popełnianych błędów językowych, wciągając publiczność w świat zagadek językowych. Był też czas na zadawanie pytań i zakup książek w z autografem. Spotkanie podobało się publiczności, będziemy je wspominać bardzo miło, a wszystkich zainteresowanych  książkami autorki zapraszam do naszej szkolnej biblioteki.

W drugiej części spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój mistrz literatury” (etap gminny). Spośród wszystkich prac konkursowych nominowano do finału, który odbędzie się 8 czerwca w Świdnicy dwie prace : Zuzanny Kuc ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i A. Galuby ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach. W kategorii klas VII- VIII i oddziałów gimnazjalnych wyróżniono prace: J. Gańki, J. Padjasek i P. Nowka, w kategorii klas IV-VI M. Pawlickiej, N. Milnerowicz i N. Legiejew.

Dziękujemy pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Marcinowicach Marii Wasilewskiej za ufundowanie nagród i zorganizowanie spotkania.