07 czerwca 2019 12:31 | Aktualności

CZYTAM, BO LUBIĘ, CZYTAM, BO POTRAFIĘ PO RAZ KOLEJNY

5 czerwca odbył Międzyszkolny Konkursy Pięknego, podczas którego  uczniowie prezentowali wybrane fragmenty ulubionych książek na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Imprezę zorganizowała nasza biblioteka we współpracy  z Gminną Biblioteką Publiczną w Marcinowicach w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  W konkursie uczestniczyło 12 wykonawców: ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Marcinowicach. Miłośnicy czytania mieli okazję zaprezentować swoje talenty w pięknym czytaniu, promować czytelnictwo, udowodnić, że czytanie książek to wspaniała przygoda. Jury, zgodnie z regulaminem, wyłoniło zwycięzców, oceniając poprawność językową, dykcję, barwę i moc głosu,  intonację oraz wykorzystanie limitu czasu.

Nagrody otrzymali: na poziomie klas pierwszych Oliwia Pater, na poziomie klas drugich Karolina  Downar i na poziomie klas trzecich Lena Ferster. Wyróżniono występ Jakuba Śmietany.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Niestety, jak przystało na konkurs, nie każdy mógł zwyciężyć, dlatego organizatorzy  nie zapomnieli o pozostałych uczestnikach, którzy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również coś do poczytania.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i zapraszamy za rok.