06 czerwca 2019 11:35 | Aktualności

„SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY”

Dnia 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka laureaci projektu edukacyjnego  „Sejm  Dzieci i Młodzieży” Anastazja Lato oraz Sylwester Stachurski wzięli udział w obradach XXV sesji SDiM, w siedzibie parlamentu w Warszawie. W obradach brali udział również wiceminister edukacji, Rzecznik Praw Dziecka, i wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie reprezentowali województwo dolnośląskie. Temat tegorocznej sesji brzmiał” Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji. Uczniowie ponadto mieli okazję poznać wiele faktów o Warszawie oraz wymienić poglądy z kolegami  ze szkół z całej Polski.

Justyna Chrapusta