06 czerwca 2019 07:34 | Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach, odbyła się prelekcja z klasami 8a, 8b oraz oddziałami gimnazjalnymi, na temat zagrożeń, z jakimi może się spotkać młodzież w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadził Pan Komendant oraz młodszy aspirant Posterunku Policji w Marcinowicach. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Goście rozmawiali z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomnieli również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży. Policjant przestrzegał również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach jak również spożywaniu alkoholu. Aby uzmysłowić młodzieży jak czuje się człowiek po spożyciu dużej ilości alkoholu, uczniowie mogli założyć tzw. algoogle, które zniekształcały obraz w taki sposób, jak po spożyciu dawki alkoholu w stopniu 2,5 promila. Na zakończenie spotkanie Nasi goście pożyczyli wszystkim spokojnych i słonecznych wakacji – miłych i bezpiecznych powrotów.

Marta Borczon