02 czerwca 2019 21:39 | Aktualności

WARTO ZNAĆ LEGENDY!

Dnia 30.05.2019r. uczniowie 4a, 4c i 6b pod opieką Pań: Marty Borczon, Grażyny Synowskiej i Pana Janusza Gaika wybrali się do sali teatralnej w I LO w Świdnicy na spektakl pt. „Świat legend” . Sztuka została zrealizowana przez Wrocławski Teatr In- Art. Celem wyjazdu było przede wszystkim umożliwienie uczniom obcowania ze sztuką, uświadomienie wartości legend polskich oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. Spektakl składał się z czterech legend, a każda z nich została przedstawiona w innej technice teatralnej. Twórcy zabrali oglądających w świat lalek, masek i przeróżnych niekonwencjonalnych form, wywodzących się ze średniowiecznych tradycji teatralnych. Młodzi widzowie dowiedzieli się o tym, jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, czy każdemu z nas grozi Madejowe łoże i dlaczego Poznań też ma swój hejnał.

Wszystkich oglądających urzekły znakomite kreacje aktorskie, oprawa muzyczna oraz bogata scenografia i kostiumy.

Po przedstawieniu, w czasie oczekiwania na szkolny autobus, uczniowie świetnie bawili się na placu zabaw w świdnickim parku.

Grażyna Synowska