02 czerwca 2019 19:43 | Aktualności

DZIEŃ ZE STEFANEM ŻEROMSKIM

Dnia 23.05.2019r. w ramach akcji BLIŻEJ POETÓW I PISARZY odbył się apel dotyczący twórczości i biografii Stefana Żeromskiego. Uczniowie obejrzeli film poświęcony pisarzowi, który przygotowała Natalia Richtscheid. Następnie Karolina Fałat i Natalia Józefiak przeprowadziły quiz związany z jego treścią. Uczestnicy dobrze poradzili sobie z udzielaniem odpowiedzi na zadawane pytania. Na zakończenie Laura Farmus, Wiktoria Kasprzyk, Natalia Richtscheid i Piotr Karkoszka zaprezentowali fragmenty utworów Stefana Żeromskiego. Były to: „Przedwiośnie”, „Wierna rzeka”, „Popioły” i „Ludzie bezdomni”. Po apelu odbył się KONKURS WIEDZY O STEFANIE ŻEROMSKIM dla przedstawicieli klas 4-6, który wkrótce zostanie rozstrzygnięty. Akcję BLIŻEJ POETÓW I PISARZY rozpoczęliśmy w poprzednim roku, przybliżając sylwetkę Stanisława Wyspiańskiego. W przyszłym roku szkolnym spotkamy się z kolejnym twórcą!

Grażyna Synowska