20 maja 2019 21:36 | Aktualności

KONCERT PROFILAKTYCZNY

W dniu 17.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach odbył się koncert profilaktyczno-muzyczny Gabriela Flaszara, zorganizowany dla młodzieży z klas 6, 7, 8 SP w Marcinowicach oraz klas 7 i 8 SP ze Strzelec. Program finansowany był ze środków Gminy Marcinowice w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i miał na celu wskazanie młodym ludziom zagrożeń wynikających z używania alkoholu, papierosów i narkotyków. Gabriel Fleszar rozpoczął swoje spotkanie od znanego utworu „Kroplą deszczu”, opowiedział też o sobie i swojej artystycznej drodze. Spotkanie oprócz charakteru muzycznego, poruszało problemy związane z profilaktyką uzależnień. Wykonawca mówił młodzieży szkolnej o niebezpieczeństwach i zgubnych skutkach palenia tytoniu, picia alkoholu czy zażywania narkotyków lub dopalaczy. Wykonawca ujął publiczność opowieściami zaczerpniętymi z własnego życia oraz historiami znanych mu osób uzależnionych. Na zakończenie muzyk zachęcał uczniów do podejmowania właściwych decyzji oraz do życia zgodnego z własnymi wartościami. Spotkanie było cenną, szczerą i wzruszającą lekcją.

Marta Borczon