14 maja 2019 20:54 | Aktualności

UWAGA! KONKURS! „MÓJ MISTRZ LITERATURY”

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Marcinowicach oraz gimnazjalistów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój Mistrz literatury”.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu książki lub książek pisarza, którym młody czytelnik jest zafascynowany i chciałby jego twórczość rozreklamować wśród swoich rówieśników.

Format pracy: nie większy niż A3.

Technika pracy: dowolne techniki plastyczne i graficzne.

Wykonane prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 24 maja 2019 r.

Praca powinna być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko pisarza, któremu praca jest dedykowana, tytuł jego książki (książek), imię i nazwisko autora pracy plastycznej, wiek, nazwa szkoły i nazwa biblioteki, w której praca została zgłoszona do konkursu.

Konkurs jest organizowany z okazji XVI dolnośląskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami „Mistrzowie literatury dzieciom. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”. Głównymi organizatorami konkursu są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.

Pełny regulamin dostępny jest w bibliotece szkolnej.