13 maja 2019 11:48 | Aktualności

NAWZAJEM SOBIE POTRZEBNI

W dniu 10.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Marcinowicach, odbyły się zajęcia w kl.7a w ramach programu „Edukacja do starości - Nawzajem sobie potrzebni”, poprowadzone przez Panią Jolantę Kortę. Pani Jolanta postanowiła podzielić  się z młodzieżą swoją pasją oraz  talentem i wykorzystać technikę wykonywania breloczków  za pomocą prasowanego filcu, igieł, kolorowych nici oraz koralików. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w swoją pracę, sumiennie wykonywali swoje breloczki. Zrozumieli, że pokolenie osób starszych ma również swoje zamiłowania, odczucia oraz potrzeby jak inne grupy wiekowe. Pani Jolanta udowodniła nam, że w wieku senioralnym nie ma czasu na nudę, ponieważ człowiek, który chce drugiemu coś przekazać i lubi to robić, tak naprawdę się spełnia i czuje się potrzebny. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach zrozumieli, że w każdym wieku można realizować swoje zamiłowania, pasje.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy Pani Jolancie Korcie za przeprowadzenie zajęć, poświęcony czas oraz udział w  programie „Nawzajem sobie potrzebni”.

Marta Borczon