WITAMY NA NASZEJ STRONIE :: WITAMY NA NASZEJ STRONIE :: WITAMY NA NASZEJ STRONIE:: WITAMY NA NASZEJ STRONIE::WITAMY NA NASZEJ STRONIE

Aktualności

12 maja 2019 21:08 | Aktualności

STOP CYBERPRZEMOCY!!!

Dnia 09.05.2019r. uczniowie 6a i 7b pod opieką Pań: Marty Borczon, Angeliki Surosz i Grażyny Synowskiej wybrali się do sali teatralnej w I LO w Świdnicy na spektakl pt. „Dzieci sieci” . Sztuka została zrealizowana przez Zespół Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia, a dokładnie przez grupę teatralną ALERT, tworzącą Teatr Profilaktyczny. 

Celem wyjazdu było przede wszystkim umożliwienie uczniom obcowania ze sztuką, uświadomienie uczniom siły cyberzagrożeń oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych.

 Spektakl opowiadał ciekawą historię, pełną zabawnych sytuacji i zaskakujących rozwiązań, o pokoleniu dzisiejszych młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat wychowują się w środowisku medialnym. Opowiadał również o przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu, o akceptacji i niezastąpionym, realnym kontakcie z drugim człowiekiem. Przestrzegał też przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazywał konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Uczył, że należy odpowiedzialnie korzystać z portali społecznościowych, utworzonych do kontaktu z innymi ludźmi, gdzie nie wolno na forum nikogo obrażać, wyśmiewać, przekazywać kompromitujących, nieprawdziwych informacji, czy też podszywać się pod innych w internecie. 

Wszystkich oglądających urzekły znakomite kreacje aktorskie, oprawa muzyczna oraz bogata scenografia i kostiumy.

Nasi uczniowie odpowiednim zachowaniem oraz strojem doskonale reprezentowali Szkołę Podstawową w Marcinowicach. Po powrocie dzielili się wrażeniami i zdawali relacje ze spektaklu na lekcjach języka polskiego.

 Grażyna Synowska

 

Przeczytano: 114 razy. Wydrukuj|Do góry