02 maja 2019 22:05 | Aktualności

XXV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Milo nam poinformować, że nasza wytężona praca została uwieńczona sukcesem.

Anastazja Lato oraz Sylwester Stachurski zostali posłami na XXV Sesje Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w Warszawie, w czerwcu tego roku.

Temat tegorocznych obrad to „Posłowie sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji’.

Realizując zadanie uczniowie m.in. spotkali się z władzami Gminy Marcinowice, przygotowali biogram posła, przeprowadzili wywiady z mieszkańcami gminy oraz lekcję w świetlicy wiejskiej dla młodzieży, stworzyli i rozpropagowali gazetkę marcinowicką wśród mieszkańców by ostatecznie wyreżyserować oraz nagrać  film na potrzeby konkursu.

Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu, w porozumieniu z ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Instytutem pamięci Narodowej.

Dziękujemy za wsparcie przy realizacji projektu naszym byłym absolwentom: przewodniczącemu Rady Gminy Marcinowie Panu Arturowi Fiołkowi oraz Dominikowi Noskowi.

Do konkursu przygotowywała uczniów Pani Justyna Chrapusta.