05 kwietnia 2019 09:05 | Aktualności

XXV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniu 27 marca 2019 r. udaliśmy się do Urzędu Gminy, na spotkanie poświęcone realizacji zadania rekrutacyjnego związanego z tegoroczną sesją sejmu dzieci i młodzieży - „ Posłowie II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Spotkanie odbyło się przy gościnności wójta Gminy Marcinowice Pana Stanisława Lenia oraz przewodniczącego Rady Gminy Marcinowice Pana Artura Fiołka. Przedstawiliśmy, iż naszą inspiracją w projekcie stała się postać  posła Kazimierza Floriana Bagińskiego. Ponadto przeprowadziliśmy sondę wśród mieszkańców gminy na temat działalności jego osoby, jednocześnie rozprowadziliśmy gazetkę dotyczącą życia posła wśród mieszkańców. W dalszych planach chcemy: zorganizować spotkania z młodzieżą na świetlicy wiejskiej jak i również ze sportowcami oraz strażakami z OSP Marcinowice, celem przybliżenia sylwetki posła. Wszystkie te działania zostaną utrwalone w stworzonym przez nas filmie.

Dziękujemy serdecznie władzom gminy oraz absolwentowi naszej szkoły - Dominikowi Noskowi  za pomoc w realizacji projektu

Justyna Chrapusta