23 marca 2019 20:03 | Aktualności

CZYTAMY Z MISIEM MARCINKIEM

W bieżącym roku szkolnym nasze najmłodsze dzieci uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Mały  miś w świecie wielkiej literatury”, który ma na celu promocję czytelnictwa oraz budzenie zaciekawienia książką. Patronem projektu jest wydawnictwo „MAC Edukacja”. Nasz Miś Marcinek wędruje po domach naszych dzieci, gdzie słucha razem z dziećmi bajek czytanych przez rodziców. Miś posiada dzienniczek, w którym dzieci  zostawiają mu prezent: łapkę i własnoręcznie wykonany rysunek. Głośne czytanie z Misiem Marcinkiem odbywa się też w szkole. Dzisiaj odwiedziła nas przedstawicielka z wydawnictwa MAC pani Magdalena Diduszko,  która przeczytała wybrane wiersze Juliana Tuwima oraz wzbogaciła naszą bibliotekę o nową pozycję książkową. Następne spotkanie już za dwa tygodnie.

B. Gaik, M.Sordyl, K. Kosałka