13 marca 2019 10:41 | Aktualności

SAFARI FILMOWE Z UDZIAŁEM DZIECI

8. marca 2019 r., w Sali Teatralnej w Świdnicy, uczniowie klas Ib i IIIb pod opieką wychowawczyń i kilku rodziców, uczestniczyli w interaktywnym widowisku multimedialnym, opartym na powieści „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, przygotowanym przez Teatr Show. Wzorem tytułowego doktora, uczniowie zdobyli kilka użytecznych informacji o zwierzętach, dowiedzieli się, jak udzielać im pomocy. Przy wykorzystaniu latającej kamery zrealizowany został projekt naukowy mający na celu odkrycie i uratowanie nieznanego zagrożonego gatunku. Część widowni wzięła udział w zadaniach aktorskich, których celem było zbudowanie fabuły na kanwie literackiego pierwowzoru i zrealizowanie badawczej misji S.O.S. Uczestnicy widowiska dowiedzieli się, jak pracować z kamerą i mikrofonem. Z naszej grupy - Bartek, Maja i Dominika - otrzymali bilety szczęścia i wystąpili w filmowym studio telewizyjnym. Sceny nakręcone z ich udziałem zostały wmontowane w przygody bohatera lektury i utrwalone na filmie. Ciekawe przybliżanie wartości świata i sposób konstruowania modelu poznawczego były dla dzieci fascynujące.

Tekst A. Śliwkiewicz