11 marca 2019 07:30 | Aktualności

TROPEM NAJSŁYNNIEJSZEGO DETEKTYWA ...

Dnia 01.03.2019r. uczniowie  8a i 8b pod opieką Pań: Marty Borczon, Anny Kasprzyk i Grażyny Synowskiej wybrali się do sali teatralnej w I LO w Świdnicy na spektakl pt. „ Sherlock Holmes”,  przygotowany przez zespół panteatr . Celem wyjazdu było przede wszystkim umożliwienie uczniom obcowania ze sztuką, zapoznanie z inscenizacją powieści detektywistycznej oraz wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. Młodzi widzowie mieli okazję poznać charakterystyczne cechy teatru noir, czyli silne kontrasty, operowanie cieniami oraz obrazy nocnego miasta. Efekty tych elementów to światło i cień budujące przestrzeń otaczającą aktora, oddziałujące  bezpośrednio na atmosferę panującą na scenie, w pełni zintegrowane z muzyką, a przede wszystkim tworzące nowatorską scenografię, która pojawia się i znika w ułamku sekundy.  Wszystkich oglądających urzekły znakomite kreacje aktorskie, oprawa muzyczna oraz bogata scenografia i kostiumy. Przed młodzieżą wyłonił się świat pełen tajemnic,  osnuty gęstą mgłą. Razem z Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem uczniowie krok po kroku dochodzili do rozwikłania kryminalnej zagadki.                          Nasi uczniowie odpowiednim zachowaniem oraz strojem doskonale reprezentowali Szkołę Podstawową w Marcinowicach. Po powrocie  dzielili się wrażeniami i zdawali relacje ze spektaklu na lekcjach języka polskiego.

Grażyna Synowska