07 marca 2019 15:33 | Aktualności

PRZED TRUDNYMI WYBORAMI

Ósmoklasiści już niedługo będą wybierali swoje przyszłe szkoły. Trzeba przyznać, że czeka ich nie lada wyzwanie. Wyjazd do Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy, który odbył się 28 lutego, miał na celu pomóc w przeszłych wyborach. Uczniowie klas VIIIa oraz VIIIb zwiedzali pracownie kształcenia praktycznego oraz uczestniczyli w pokazach i ćwiczeniach. Zapoznali się ze specyfiką kształcenia praktycznego. Centrum Kształcenia Zawodowego już po raz siódmy otworzyło swoje drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Jest placówką, w której praktyki szkolne odbywają uczniowie świdnickich techników i szkół branżowych. Nasi wychowankowie przekonali się, że w CKZ czeka na Nich nowoczesny sprzęt oraz bardzo dobrzy fachowcy. Mieli również możliwość zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. O zaletach szkoły opowiadali zarówno Pedagodzy, jak również obecni uczniowie.

M. Horodyska-Garbiec