05 marca 2019 11:51 | Aktualności

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

1 marca 2019 r. w naszej szkole zakończyły się projekty organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ten dzień odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Języku Polskim, w którym wzięli udział reprezentanci starszych oddziałów szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych. Konkurs, tradycyjnie już, przebiegał wg zasad telewizyjnego turnieju  „1 z 10”. Zwyciężczynią została, nomen omen, Wiktoria Kasprzyk z VIII b, tegoroczna finalistka zDolnego Ślązaczka. Na podium znaleźli się też Jakub Gańko z III b oraz Szymon Kołodziej z III c. Zostali oni obdarowani słodkimi upominkami oraz książkami , które ufundowała szkolna biblioteka.  Poza turniejem  klasy młodsze zmierzyły się z polonistycznym eskape roomem a wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli wykazać się znajomością reguł naszego ojczystego języka w  konkursie przeprowadzanym przez V b.

Wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przygotowali z uczniami: B. Gaik, J. Gaik oraz A. Surosz.