04 marca 2019 08:54 | Aktualności

PIOSENKI NA KAŻDĄ PORĘ ROKU

27 II 2019r.  odbył się w naszej szkole XVIII Szkolny Festiwal Piosenki Polskiej Klas 0- 3.  Najistotniejszymi z celów, które w klasach młodszych realizowane są poprzez ten konkurs,  to wyłonienie talentów muzycznych, kształcenie polonistycznych sprawności  językowych oraz  zachowań społecznych. Organizatorkami  festiwalu były: P. Alicja Śliwkiewicz i P. Edyta Migo.   Imprezę  zorganizowano w ścisłej współpracy z Radą Rodziców, która była sponsorem nagród dla dzieci.   W tegorocznym konkursie  wzięło udział 29 uczestników. Zaprezentowano 18 piosenek. Rolę konferansjerów pełnili : Maja Copija i Bartosz Adamczyk z kl. IIIa.  Jury w składzie:  dyrektor  SP w Marcinowicach – P. Beata Golczewska,  przewodnicząca Rady Rodziców SP w Marcinowicach - P. Małgorzata  Michułka  i  nauczycielka muzyki - P. Edyta Migo, przyznało 9 nagród i wyróżnień.

I miejsce ex aeguo:  Wiktor Richtscheid  -oddz. przed. 0b oraz Igor Paszkowski –oddz. przed. 0a; II miejsce ex aequo:  Ania Dudzic  i  Hania Żółkiewska – kl. Ia oraz Maja Hołubecka – oddz. przed.0b ; III miejsce: Oliwia Pater – kl. Ia; wyróżnienia otrzymali: Jakub Wierzejski  i  Kornel Pikos - kl. IIIb ; Maja Świgost – oddz. przed. 0b.

Nagrody konkursowe wręczył dzieciom sam Wójt Gminy Marcinowice - P. Stanisław Leń w towarzystwie Jury konkursu. W wyniku przeprowadzonego  po festiwalu plebiscytu Nagrodę Publiczności otrzymała Oliwia Pater  z kl. Ia.Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za udział  i gratulujemy odwagi!  Zwycięzcom życzymy  dalszych sukcesów !!!

Tekst: Alicja Śliwkiewicz