03 grudnia 2018 20:38 | Aktualności

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W INNYM WYDANIU

30.11.2018r. w klasie Ib odbyły się andrzejki dla klas 0-III. Pomysłodawczynią i organizatorką wróżb jako zabaw dydaktycznych była P. Alicja Śliwkiewicz. We wróżbie –Twój szczęśliwy dzień, dzieci miały okazję powtórzyć lub nauczyć się dni tygodnia, sprawdzając, który dzień jest dla nich szczęśliwy. Mogły również sprawdzić swoją spostrzegawczość, w poszukiwaniach siedmiu Mikołajów, zamieszczonych lub narysowanych na tablicy. Miało być to gwarancją, że 6. grudnia Św. Mikołaj na pewno ich odwiedzi.  Jako ciekawostkę należy podać, że wszystkie obecne dzieci odnalazły poszukiwane postacie. W innej wróżbie, dowiadywały się o miejscach swoich podróży, poznając przy tym nazwy niektórych kontynentów. Ważnym z punktu widzenia preorientacji zawodowej, była zabawa Kim będę? Dzieci rzucały kostkami, a liczby wyrzuconych oczek na kostkach wskazywały kolor i kolejność, wg których należało odszukać na palecie barw nazwę swojego przyszłego zawodu. Dzieci dobrze się bawiły, a przy tej okazji  czegoś nowego  nauczyły.

Tekst: A. Śliwkiewicz