30 listopada 2018 12:12 | Aktualności

TAK OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy dzień – Dzień Pluszowego Misia. W tym roku bohaterami dnia byli mieszkańcy Stumilowego Lasu. Na zajęciach rozwijających kreatywność pod okiem pań B. Wolskiej i B. Gaik  uczniowie klasy IV b wykonali scenografię i rekwizyty potrzebne do przedstawienia, które obejrzały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych. Aktywnie w obchody włączyła się również biblioteka szkolna, promując książki o misiach oczekujących na czytelników. Uczestnicy spotkania: dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych  poznali też historię pluszowego misia, który towarzyszy zawsze w trudnych chwilach i tym małym i dużym. W oczekiwaniu na gości Misia Paddingtona oraz Misia Uszatka zebrani zaśpiewali piosenkę „Jada, jadą  misie..."  Aby uczcić ten dzień dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły podczas zajęć. Następnie w klasach wszystkie dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia wykonująć różnorodne misiowe zadania.

Ten dzień w naszej szkole był pełen uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania swojego pluszaka  koleżankom, kolegom. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom, dzieciom za tak liczny i aktywny udział w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok.

B. Gaik, B. Wolska