30 listopada 2018 11:59 | Aktualności

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

W listopadzie uczniowie klasy IIIa oraz dzieci z oddziału przedszkolnego „0”b realizowały jesienną edycję Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest to ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej dla zerówek i klas I-III szkół podstawowych pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy. Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 3 etapy: jesień, zima oraz wiosna. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Podczas edycji jesiennej dzieci brały udział w realizacji między innymi takich tematów, jak:

• Warzywa i owoce na co dzień i od święta!
  • Woda na zdrowie!
  • Przedstawienie „Na straganie”.

Dzieci wykonywały także plakaty i ulotki związane z podjętą tematyką. Zajęcia te poszerzyły wiedzę uczniów na temat zdrowego odżywiania.

Tekst: Agnieszka Lato