29 listopada 2018 08:29 | Aktualności

PODSUMOWANIE VI AKCJI NADLEŚNICTWA ŚWIDNICA

W roku szkolnym 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach kolejny raz przystąpili do VI Akcji  Nadleśnictwa Świdnica ,,Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”, skierowanej do wszystkich placówek oświatowych powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. Pani Monika Drozdowska Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji leśnej  dokonała podsumowania tej akcji i pogratulowała nam wyniku. Okazało się, że jesteśmy liderami, bo tylko nasza placówka  dostarczyła ponad trzy tony kasztanów i żołędzi –  a dokładnie 3 tony 410 kg. W podziękowaniu za  ogromne zaangażowanie wszystkie klasy z naszej szkoły otrzymały specjalne dyplomy. Przypomnieć należy, że w poprzednich latach również bardzo aktywnie uczestniczyliśmy w tej akcji i do tej pory dostarczyliśmy do Nadleśnictwa Świdnica  w sumie 10 ton 770 kg żołędzi i kasztanów.

Anna Bożek