07 listopada 2018 13:44 | Aktualności

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W KLASIE IB

Od 30.10.2018 r. w kl. Ib rozpoczęto realizację 30 godzin zajęć z robotyki pod nazwą „Kod do Przyszłości”, w ramach unijnego  projektu Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej.  W Program rozwijania logiczno-matematycznego myślenia  z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych klocków LEGO WeDo wprowadzają uczniów:  specjalista do spraw szkoleń Kodu do Przyszłości - P. Piotr Zaworski oraz wych. kl. Ib - P. Alicja Śliwkiewicz. Zajęcia z robotyki przybliżają  dzieciom  świat nauki i nowoczesnych technologii. Dzieci podczas zajęć uczą się podstaw programowania komputerowego, myślenia algorytmiczne-go, odkrywają fascynujący świat robotyki i zabawek mechanicznych. W niedługim czasie zbudują wiele ciekawych postaci z klocków Lego WeDo, wyposażą swoje roboty w silniki, sensory ruchu, odległości oraz dźwięku, nauczą się przy pomocy komputera i odpowiednich aplikacji programować zbudowane przez siebie konstrukcje. Dzieci  budując, programując i ożywiając swoje roboty, bawią się i uczą. Zdobywają w praktyce wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin nauki: matematyki, fizyki, informatyki, automatyki. Rozwijają swoją kreatywność i uczą się logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów algorytmicznych.

Alicja Śliwkiewicz