07 listopada 2018 12:23 | Aktualności

Z WIZYTĄ W PIEKARNI

Pod koniec października dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni „Żytko”. Z ogromnym zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarzy. Wszyscy uczestnicy oprowadzeni zostali po najważniejszych pomieszczeniach: magazynie z mąką, pomieszczeniach, w których wyrasta ciasto , formuje się chleby i bułki, kroi się chleb oraz piecze. Poznały również produkty, które są potrzebne do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzom.

Dzieci wraz z wychowawczyniami P. Moniką Sordyl i P. Katarzyną Kosałką oraz rodzicami P. Sabiną Hamerską i P. Mileną Dworniczak skromnymi upominkami serdecznie podziękowały właścicielowi piekarni P. Kubie Kamińskiemu za umożliwienie poznania zawodu piekarza.

Tekst: Monika Sordyl