31 października 2018 13:37 | Aktualności

NAJLEPSI RECYTATORZY POWIATU ŚWIDNICKIEGO W NASZEJ SZKOLE

22 października już po raz szesnasty w naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wesoła Kokoszka”. Młodzi recytatorzy z jedenastu szkół powiatu świdnickiego zaprezentowali humorystyczne, urokliwe a czasami wzruszające interpretacje utworów dla najmłodszych czytelników. Recytatorów, nauczycieli i gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinowicach pani Beata Golczewska. Głos zabrał też wójt Gminy Marcinowice pan Władysław Gołębiowski podkreślając, że samo uczestnictwo w konkursie już jest zwycięstwem. Wystąpienia uczniów oceniało  jury w składzie: pani Maria Wasilewska, pani Marta Wojciechowska oraz pan Dawid Sobczyk. Wybór laureatów, jak co roku był nie lada wyzwaniem. Przyznano cztery równorzędne nagrody, które otrzymali:

1. Anna Matvieieva ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy za recytację wiersza „Kolacja” N. Usenko,

2.  Maja Wojtowicz ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie za interpretację utworu “Stefek Burczymucha” M. Konopnickiej

3. Ida Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy za interpretację prozy dla najmłodszych: “Plastusiowy pamiętnik” (fr.) M. Kownackiej

4. Bartłomiej Kutyba ze Szkoły Podstawowej w Lutomi za recytację wiersza “Ballada o kogucie” W. Chotomskiej

Przyznano też dwa wyróżnienia dla:

Ivana Aleksandrowa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy oraz Domininiki Bech ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach

Podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji dziecięcej i dbałość o kulturę słowa najmłodszych otrzymali też opiekunowie  artystyczni ze szkół: nr 1, nr 105, nr 8, nr 6, nr 4, nr 315  w Świdnicy oraz ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Lutomi, Pszenna, Witoszowi i Marcinowic.  Konkurs został zorganizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Marcinowicach, sponsorem nagród dla laureatów  i upominków dla wszystkich uczestników.

Wszystkim recytatorom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku przygotowując się do konkursu serdecznie gratulujemy artystycznego sukcesu i …zapraszamy za rok!

R. Konarska, B. Gaik