28 października 2018 19:20 | Aktualności

SPOTKANIE Z PISARKĄ

24 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z pisarką Wandą Szymanowską. Podczas rozmowy z uczniami klas I-III pisarka omówiła  problem fonoholizmu, który stał się inspiracją do napisania opowiadania pt. „Tomcio Telefoncio”. Uzależnienie od telefonu jest jedną z wielu chorób współczesnego świata i dotyka coraz młodszych dzieci. Dlatego bardzo ważne  jest, aby zarówno maluchy  jak i rodzice byli świadomi tego, jak negatywny wpływ na rozwój dzieci ma długotrwałe używanie telefonów, tabletów i innych urządzeń tego typu  oraz jakie mogą być konsekwencje fonoholizmu. Na spotkaniu z młodzieżą pisarka poruszyła równie aktualny obecnie temat tolerancji, otwartości, różnorodności rasowej i religijnej. Autorka książki pt. „ Zaina” zachęcała uczniów do poznawania innych kultur, odmiennych narodowości, ich zwyczajów i stylów życia. Inicjatorkami i organizatorkami spotkania były Sylwia Jastrzębska i Bernadetta Gaik oraz Pani Maria Wasilewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.

Tekst: Sylwia Jastrzębska