28 października 2018 19:16 | Aktualności

KOLEŻANKI I KOLEDZY Z RÓŻNYCH STRON POLSKI – WYMIANA POCZTÓWKOWA.

Klasa IIa bierze w bieżącym roku szkolnym udział w projekcie Koleżanki i koledzy z różnych stron Polski – wymiana pocztówkowa. Inicjatorką wymiany jest wychowawczyni klasy Sylwia Jastrzębska, która  nawiązała współpracę z innymi nauczycielami uczącymi w szkołach podstawowych (klasy I-III) na terenie kraju. W październiku rozpoczęła się wymiana pocztówek, która  stanowi  ciekawą formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju mają możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz ich położenia na mapie. Jest to też doskonała sposobność, by przybliżyć uczniom zasady działania poczty. Systematycznie odbieramy pocztówki z pozdrowieniami, z różnych zakątków Polski. Jednocześnie uczniowie klasy IIa przy wsparciu nauczyciela, samodzielnie wypisują pocztówki i wysyłają  zaprzyjaźnionym szkołom. Klasowa pocztówkowa mapa powoli się zapełnia, dając dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Tekst: S. Jastrzębska